Samolepicí etikety

Logistické etikety

Jednoduché etikety, převážně bez potisku nebo jednoduchým potiskem, jejichž hlavním cílem je označování kartonů palet a jiného balení. Etiketa je po dotisku nositelem důležitých informací o zboží v logistice. Tyto etikety se vyrábějí vetšinou v rolích, ale je možné je dělat i v arších, zejména je-li etiketa velikosti A4. Data na ně lze tisknout v termotransferových tiskárnách nebo v klasických stolních tiskárnách.

Termoetikety

Výroba na termocitlivý materiál, který je nezbytný pro následný dotisk u zákazníka. Zařízení pro dotisk jsou většinou termováhy, termotiskárny, nebo kombinace s etiketovací linkou. Matný materiál se používá k výrobě čistých nepotištěných, nebo jednoduchých 1-2 barevných termoetiket. Dnes je tento druh etiket doplňkový k hlavní grafické etiketě na výrobku. Tento materiál se nelakuje.

Etikety s potiskem

Vícebarevné etikety s možností ražby, tisku do lepidla a z rubu, s povrchovou úpravou UV lakem, nebo laminací. Pro výrobu těchto etiket lze využít jakoukoliv technologii či jejich kombinaci. Tyto etikety nacházejí uplatnění u potravinářských výrobků, potravinových doplňků, nápojů, kosmetiky, chemie, barev a laků, v reklamě a jiné. Můžou být i nositeli informací (složení, EAN kód, adresa...), nebo pouze vytvářejí image výrobku.